13 maj 2024

Pożar dachu liceum w Grodzisku Maz. został zlokalizowany i trwa jego dogaszanie

zdjęcie: Pożar dachu liceum w Grodzisku Maz. został zlokalizowany i trwa jego dogaszanie / fot. PAP
fot. PAP
W poniedziałek w Grodzisku Mazowieckim około godziny 12 zapalił się dach liceum przy ulicy Żwirki i Wigury. Późnym popołudniem mazowiecka straż pożarna poinformowała PAP, że pożar został zlokalizowany i trwa jego dogaszanie.
REKLAMA

W poniedziałek doszło do pożaru w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. W jego skład wchodzi liceum ogólnokształcące i technikum. Przed przybyciem strażaków ze szkoły ewakuowało się 60 osób.

Oficer prasowa mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. Katarzyna Urbanowska przekazała w poniedziałek przed godziną 19, że pożar został zlokalizowany i już się nie rozprzestrzenia. Trwa jego dogaszanie.

Dodała, że na miejscu pracowało 50 zastępów straży pożarnej.

Pożar wybuchł około godziny 12, gdy kończyły się egzaminy maturalne z języka angielskiego. Płomienie objęły poddasze i dach budynku.

Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, w związku z pożarem niezwłoczne działania podjęły Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Bezpośrednio po uzyskaniu informacji o zdarzeniu mazowiecka kurator oświaty Wioletta Krzyżanowska wydelegowała wizytatorów do szkoły w Grodzisku Mazowieckim. "Celem działań Kuratorium jest udzielenie wsparcia dyrektorowi szkoły, organowi prowadzącemu oraz uczniom i nauczycielom. Mazowiecka Kurator Oświaty jest w stałym kontakcie z władzami powiatu, m.in. w zakresie jak najszybszego ustalenia sposobu kontynuacji nauki przez uczniów do zakończenia trwającego roku szkolnego" - podało MEN.

Poinformowało, że zdający, którzy musieli przerwać część ustną egzaminu maturalnego lub którzy w poniedziałek do niego już nie przystąpili, będą mogli przystąpić do niego jeszcze w maju. Od 14 maja egzaminy pisemne oraz ustne będą przeprowadzane dla absolwentów tej szkoły w innej lokalizacji, wskazanej przez starostwo. Dyrekcja szkoły przekaże zdającym informacje o miejscu przeprowadzania egzaminu.

W komunikacie podano także, że część pisemna egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zaplanowana na poniedziałek została przeprowadzona w szkole jeszcze przed wybuchem pożaru. Podkreślono, że w pożarze budynku nikt nie ucierpiał. W poniedziałek rano o godz. 9 rozpoczęły się pisemne egzaminy maturalne z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. W zależności od rodzaju egzaminu trwały 150 lub 180 minut. Egzaminy z tych przedmiotów nie są obowiązkowe. Piszą je tylko ci maturzyści, którzy zadeklarowali taką wolę. (PAP)

Autorki: Marta Stańczyk, Danuta Starzyńska-Rosiecka, Aleksandra Kiełczykowska

mas/ dsr/ ak/ ral/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Węgrów
23.8°C
wschód słońca: 04:25
zachód słońca: 20:31
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Węgrowie